Over turf,tabak en onderduiken HOOIJBERG's «S® To uringcar-, Transport- en Garagebedrijf DE RIJP, 19 Telefoon 16 Jy - ff - - de de leden enorm. Er werden excursies gemaakt naar o. a. de Zuiderzeewerken, in 1930. Vlak na de tweede wereldoorlog ging men elk jaar naar een gezellige avond in "Het Wapen van Heemskerk" te Alkmaar. Tn 1947 per Hooijberg's Tours, met 54 perso nen, voor f 1 per persoon heen en terueJ Dat toen ook het vergaderbezoek goed was. blijkt uit een nota van caféhouder C. van Truiien t- Grootschermer: 60 koffie en 60 consumpties en f 4 aan sigaren. T.aatste voorzitter was zoals vermeld Jan Blaauw van Noordeinde. Hij kwam in 1962 in het hestuur. werd na enke le jaren voorzitter en bleef dat tot de opheffing, nu in 1990. Zo kunnen we stellen dat de Blaauwen een soort omüistine van de afdeling Schermereijlant hebben gevormd: Jakob.de veearts uit De Rijp als oprichter en Jan, de agrariër uit Noordeinde als degene die de voorzittershamer heeft inge bracht in de nieuwe afdeling "Schermer en Omstreken". VERHAAL VAN TOON ZOMERDTJK Gedurende de jaren van de tweede wereldoorlog was het in de Eilandspolder - evenals in andere veenpolders - de gewoonste zaak van de wereld dat er turf werd gestoken. Eén van de Rijpers die dat ook had gedaan, op een stuk land aan de Merhelsloot, was Kees Molenaar destijds beter bekend als "Kokkie" of "Cock.ie", die bijnaam werd rooit opgeschreven, dus ik ken de spelling niet aldus een verhaal van Toon Zomerdijk. "Goed, Kokkie Molenaar had ook een tuindersboetie in de polder. Kacheltje erin om in de winterdag wat te kunnen

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 18