maar ook allerdringendst verzoekt de gevraagde vergun ning niet te verleenen. (volgt ondertekening) Enkele weken later was het bestuur weer bijeen. Niette genstaande de ingebrachte bezwaren bleek het gemeente bestuur de vergunning te hebben verleend. Op een schriftelijke vraag van de pastoor of de vergunning onder bepaalde voorwaarden was afgegeven, en zo ja, onder welke, was een antwoord ontvangen: "Weleerwaarde Heer.' Beantwoorde TJEd. geëerde letteren van heden heb ik de eer U bij deze mede te deelen dat Heeren Burgemees ter en Wethouders aan K. Ruiter de gevraagde vergun ning hebben verleend onder voorwaarde van steeds met droog zout te zouten. Hoogachtend verblijf ik inmiddels, Uw Dw. Dienaar, S. Appel. Rijp, den 29 Nov. 187 9 De pastoor had intussen vernomen dat een huidenzouterij alleen walgelijke uitdampingen veroorzaakt wanneer er met pekel wordt gezouten. Met deze wetenschap waren de kerkmeesters nog maar half gerustgesteld. Enerzijds gunden ze de huidenzouter nu het voordeel van de twijfel en besloten ze te berusten in de gang van zaken. Mocht men echter in het vervolg toch walgelijke uitdam pingen bespeuren, dan zou het bestuur daarvan kennis geven aan de bevoegde autoriteit en in het uiterste geval er niet voor schromen zich te wenden tot Ziine Majesteit den Koning. Hiermee was de kous af. De boeken zwijgen er verder over. T tt i J. Pielage EEN CORRECTIE In de vorige "Chronyke" vermeldde ik dat de kaasfabriek "De Ceres" in de Starnmeer werd gebouwd op grond die werd aangekocht van Wijbrand Schermerhorn. Dat was niet juist; het perceel grond was van zijn schoonvader Machiel Otjes. De grondprijs was f 14 per are. De bouw van de fabriek werd door R. Koppen aangenomen voor f 15. 000. CB-

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1989 | | pagina 6