WELKOM PROJECT 1840 1 Zoals elk jaar zal onze vereniging ook tijdens de nieuwjaarsreceptie vertegenwoordigd zijn, in de nieuwe sporthal, op zaterdag 6 januari. Gaven we vorig jaar acte de présence met een tv -reportage over de grote brand van 1654 (die toen precies en op de dag af 335 jaar geleden plaats vond), deze keer zal waarschijnlijk aandacht worden besteed aan familie-onderzoek (stamboomonderzoek) en wat daar zoal bij kan te pas komen. We zien U graag bij onze stand In 1990 zal het 150 jaar geleden zijn dat de provincie Holland officieel werd verdeeld in twee provincies: Noord- en Zuid-Holland. 38 oudheidkundige vereni gingen uit beide provincies hebben, op uitnodiging van de Culturele Raden van Zuid- en van Noord-Holland meegedaan aan een onderzoek hoe het er 150 jaar ge leden uitzag op gebied van nijverheid, cultuur, kerke lijk leven, sociale zorg e. d. Ook onze vereniging heeft hieraan meegedaan. Op 28 november is onze bij drage ingeleverd bij de begeleidingscommissie. Nu maar afwachten, wat er van ons onderzoek terecht komt in 'het grote boek". Er zal namelijk over een en ander een boek worden samengesteld uit de 2 x 38 bij dragen in het kader van wat genoemd werd het "Pro ject 1840". Lang niet alles wat we uit archieven opdoken kon in on ze bijdrage worden opgenomen. Dat mag U in ieder ge val de komende tijd verwachten in onze eigen "Chronyke' Ook te Graft is een uitnemende regeling getroffendaar zal de Vrijdag benut worden, 's Morgens is daar officier Ie Raadsver gadering, waarheen de Jubelaris door de commissie zal worden af gehaald; 's middags wordt in auto's door de uitgebreide gemeente gereden Wij vertrouwen, dat al de ingezetenen de vlag zullen uitsteken. Het spreekt vanzelf, dat het weer van veel invloed zal zijn op enkele plannen der commissie.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1989 | | pagina 3