TUit den Omtrek 10 In Keizerbuurt 4 is ie van het begin af niet als toegang gebruikt, maar omgenom;n in de voorwand. Een heel mooie, zeer oude voordeur is te vinden op Tuingracht 9. Half weggescholen in de hoek, maar nooit gebruikt. Deze deur zou op de Zaanse Schans of in het Buitenmuseum te Enkhuizen geen gek figuur slaan. Laten we er toch in De Rijp maar gelukkig mee blijven'. Doorlopend naar de Kralingerbrug komen we bij Rechte- straat 2. Een duidelijk voorbeeld van een niet meer in gebruik zijnde voordeur, die is opgenomen in de voor wand. Kralingergracht 1, zo' n deur met een gietijzeren sier-roosterRolderspad 1, Oosteinde 7, allemaal voor beelden waar decoratie nog de enige functie is van de voordeur. Op die van Achterom 1 is gewoon een plaat getimmerd, zodat ook van decoratie geen sprake meer is. Andere bui ten functie geraakte voordeuren vindt u op Oosteinde 8 en 38, Rechtestraat 3, 26, 41, 43, 53 en 94. De zij- of achterdeuren hebben daar de toegangsfunctie overgenomen. Rechtestraat 74 heeft, net als nog wel andere panden in De Rijp, nooit een voordeur gehad, maar die hebben dan in een nauwe steeg óók interessante deuren. Opmerkelijk is een zijdeur in het pand Rechtestraat 118, in de oostgevel. Een heel oude met in hout uitgevoerde stijlen in de vorm van zandsteen. Gewoonlijk verborgen in een niet voor het publiek toegankelijke steeg. Maar voor werkelijk geïnteresseerden wil de eigenaar hem u wel tonen. Cees Eyking Markt Fürmerend. Nporcuieuws Fabrlekskaas f 42.Rijksmerk f '44. Boerenkaas f 39.Rijksmerk f "44 Boter f 2 20 k f 2 30 DE RIJP. Zondag 9 Augustus des middags 3 uur, zal de voet- balvereeniging R. F. C. op het terrein bij de Gasfabriek, een wedstrijd spelen tegen V. E. A. S. van Schermerhorn. Eieren f 7.k f8. Eendeneieren f 6 50 Vette Koeien f 85 af 1.30 per Kg Vette Varkens 0.88 a 94 per Kg De Rijp Woensdag wordt de sluis weer voor 't schutten ge opend; ze heeft '11 prima prima reparatie-reinigings-verbeterings- bewrt.ondergaan, Rijper Courant juni 1922 8 aug. 1

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1989 | | pagina 12