ZOMER AVOND WA NDELING Woensdagavond 21 juni - de "langste dag" - houden we weer onze "zomeravondwandeling" door een deel van De Rijp. Na het succes van vorig jaar willen we proberen hiervan een traditie te maken. Tijdens de wandeling wordt uitleg gegeven over interessante gebouwen of details er van die we passeren. Deze zomeravondwandeling is bedoeld voor leden zowel als niet-leden. Wie denkt: "Niets voor mij, want ik weet alles al van'De Rijp", zal als hij of zij tóch meedoet, on derweg tot de ontdekking komen: "Maar dè.t en dkt wist ik toch nog niet". (Zoiets overkomt zelfs geboren Rijpers.' De start van de zomeravondwandeling is 19. 30 uur bij "De Witte Ezel" in de Kerkstraat. Deelneming gratis en koffie toe.' DE VOLGENDE "CHRONYKE De volgende "Chronyke" zal verschijnen in de tweede helft van september. Artikelen, korte stukjes, Grafter Rijper en Graftdijker anecdoten, vertellingen over hoe het vroeger was zijn allemaal van harte welkom op het redactie-adres: Vic Wijnekus, Haringbuis 104, 1483 CW De Rijp, of op het secretariaat: Heikeshof 21 in De Rijp. /t HIERNAAST de aankondiging van het zilveren priester- Njubileum van pastoor Kammers, in "het Rijpertje" van zaterdag 8 augustus 1925. Eronder een fragment van het programmablad voor de jubileumviering. Aan de binnenkant van de achterzij van de omslag nbg een deel van het programma met Jubile umlied. Dat laatste laat, qua tekst en omvang, wel duide lijk blijken dat 1925 - hoewel binnen het bereik van een mensenleeftijd - toch wel tot een heel ander tijdperk lijkt te behoren. Zou er een pastoor zijn die zich nu nog zó zou (willen) laten toezingen? Zou er een dorpsdichter zijn die nu nog zó'n tekst kan produceren? Tempora mu- tantur et nos mutamur in illis: de tijden veranderen en wij veranderen met hen.'

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1989 | | pagina 3