4 Hij betaalde van 31 december 1776 tot en met 19 februari 1785 zes gulden per maand burgerrecht; bij de laatste datum was vermeld; "Burgerrecht gewonnen".( Zijn over lijdensjaar, sic1.) Lambert en Christopher Henrich trokken, nadat zij wezen waren geworden, naar Holland. Lambert, op z'n Hollands Lammert genoemd, vestigde zich als schoenmaker te Wormerveer. Uit hem is een geslacht voortgesproten met telgen te Haarlem en omstreken. Uit dit geslacht stamt ook de Rijswijkse journalist Frans van Geldrop, die met schrijver dezes in de zomer van 1983 een alfabetisch naamregister op de geslachten Molen kamp samenstelde. Uit register is in 1988 door Van Gel drop een gedrukte stamboom van Lambert en Christopher samengesteld en uitgegeven onder de titel "Hun naam was. Molenkamp". IV Christopher Henrich Mo(o)l(l)enkamp. In de (hollandse) wandeling Christoffel genaamd. Van be roep Kleermaker; later arbeider. Geboren te Lingen 23 juli 1781 en op dezelfde dag r. k. gedoopt. Doopgetuige was de kleermaker en nachtwaker Henrich Osewald. Over leden te Oost;Graftdijk nr. 283, op 20 september 1822 om 20. 00 uur. De volgende dag werd het overlijden van Christoffel aangegeven door zijn buren Pieter Groot, land bouwer, 6 9 jaar en Dirk de Jong, hekelaar, 28 jaar. Christoffel was op 2 augustus 1807 te Graft gehuwd met de spinster Maria (Maartje) Koene "na 3 roepen van t Raathuys van Graft getrouwt en daarna inde kerk in de Rijp in huwelijkse staat bevestigd". Huwelijksgetuigen waren "een broeder en zwager van de bruid en anderen". Maartje was de dochter van Claes Teunisz. Koene en Lijs bet Jansd. Kramer. Geboren Noordeinde te Graft en op 25 maart 1784 r. k. gedoopt te De Rijp; meter was Neeltje Teunisd. Koen. Overleden te Oost-Graftdijk op 5 febru ari 1857 om 01. 00 uur en door de buren, Gerrit Hop, vleeschhouwer38 jaar, en Cornelis de Jongh, heekelaar, 30 jaar, te Graft aangegeven. Nadat zijn schoonmoeder was overleden, regelde Chris toffel haar nalatenschap. Op 2 januari 1816 werd boel huis gehouden, hetgeen f 105 en 19 stuivers opbracht. Aan "rommeling" kocht hij zelf voor 9 guldens en 1. tuivers. Op 25 januari werd haar huisje, waarin zij ruim 30 jaar

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1989 | | pagina 6