1 Uitnodiging De voorjaarslezing wordt, zoals in de vorige "Chronyke" al aangekondigd, op dinsdag 11 april gehouden in "Het Rijper Huis", aanvang 20. 00 uur. Mevrouw Tosca van der Walle uit Zaandam zal dan op de haar eigen enthousiaste (en uiteraard deskundige) wij ze vertellen over het archeologisch onderzoek wat zij in Hoorn heeft verricht op de plaats waar nu de winkel van C&A staat. U wordt bij deze van harte uitgenodigd deze interessante causerie bij te wonen. Mevr. Van der Walle licht haar verhandeling toe met dia's. Excursie Zaterdag 6 mei houden we onze voorjaarsexcursie. Die gaat ditmaal naar Broek in Waterland, waar we 14.00 uur zullen worden ontvangen bij de klompenmakerij, aan de parkeerplaats aan het Nieuwland. Bestuursleden van de Vereniging Oud Broek in Waterland zullen ons daarna rondleiden door het dorp, gedurende ongeveer twee uur. Bezichtigd zullen worden een woonhuismonument en de kerk. De wandeling eindigt bij het Broeker Huis, waar we de middag afsluiten met een kopje koffie. U ontvangt nog nader bericht en een aanmeldingsformu lier. 't WAS ANDERS Door een misverstand bij het corrigeren van de tekst over de winkeltjes en andere nering aan de Tuingrach t, in het vorige "Chronykje ",is vermeld dat vóór bakker Dammes een bakker Honig in het betreffende pand neringde. Honig was evenwel de opvolger van Dammes. De heer E. Beumer uit Amsterdam vermeldde daarover: "Ik was de laatste knecht van Dammes. Honig kwam van Monnickendam. Hij wilde geen knecht. Daardoor ben ik toen naar de scheepswerf in West-Graftdijk gegaan". In de reacties op "Weet U waar dit is" was ook een fout geslopen. De laatste neringdoende vóór de firma Brouwer intrek nam in de drogisterij van Jacob Appel, was Maar ten Kaptein en uiteraard niet Herman.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1989 | | pagina 3