2 Nu kan men allerlei dingen zonder meer op z'n vingers af tellen: asfaltwegen, auto s fietsen en trams waren er toen niet. Slechts één spoorlijntje: Amsterdam-Haarlem. Waterleiding en een elektrisch net en ook de gasfabriek la gen nog in de schoot der toekomst. Trekschuiten, beurt- vaartondernemingen en bodediensten met paard-en-wagen, die waren er wel. Maar hoeveel en van waar naar waar? Om antwoord op deze en dergelijke vragen te kunnen gev^n, moet onderzoek worden verricht in archieven. Tesamen met vele andere oudheidkundige verenigingen 18" totaal in Noord-Holland en een zelfde aantal in Zuid-Holland) heeft ook onze vereniging zich aangemeld om mee te doen aan dit "Project 1840". De bedoeling daarvan is dat uiterlijk 1 december 1989 het onderzoek naar gegevens is beëindigd en verwerkt tot een geschrift en dat uit al die (36) schriftelijke bijdragen het gedenkboek wordt samengesteld. Uit vrijwilligerswerk dus) maar, indien de kwaliteit daartoe aanleiding geeft kunnen de twee best gekwalificeerde bijdragen met een prijs van f 1000 voor de verenigingskas worden gehonoreerd. TeneincPhet pluis- en sprokkelwerk in diverse archieven te kunnen verrichten, wil het bestuur trachten een werk groep te vormen Dus: gevraagd, liefhebbers die daarin willen meewerken of die eerst nog eens nader willen worden geïnformeerd over een en ander. Aanmelden bij de secretaris (tel 1826) waar na een eerste werkgroepvergadering kan worden belegd. ONZE EXCUSES voor het feit dat op de - goed bezochte - filmavond van 16 november jl. een van de aangekondigde films aan het programma ontbrak. De film over de Eilands- polder bleek namelijk niet zozeer over de Eilandspolder zelf te gaan, maar over het gepraat over de Eilandspolder, als zijnde een discussiefilm. Reden waarom we ter elfder ure besloten deze film niet aan te vragen. Zaterdag 7 januari 1989 wordt in de sporthal de inmiddels traditioneel geworden NIEUWJAARSRECEPTIE door de plaatselijke verenigingen en het college van B. en W. ge houden. Ook onze vereniging zal er weer van de partij zijn. We hopen er vele leden te mogen begroeten bij onze stand. Het Bestuur

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 4