2 Speelwagen" en ook op zeer hoge leeftijd - hij was toen al in de tachtig - voerde hij nog de pen met vaardige hand, voor geschiedkundige artikelen over De Rijp in de NNC. Als hanteerder van de ganzeveer heeft hij ooit eens een rol gespeeld in een documen taire film, waarvoor opnamen onder meer werden gemaakt in "De Waag", waar hij achter het raam met de glas-in-lood ruitjes zijn kantoor had, van Bouw- en Woningtoezicht. Fien de Jong's gevoel voor ambachtelijke schoonheid in het dorpsbeeld en zijn "bewaarderige" natuur heb ben ver na zijn pensionering nog geleid tot een op merkelijke restauratie. Namelijk die van het huidige restaurant "De Blaasbalg". De voorgevel ervan is dankzij een oude foto uit het bezit van De Jong geheel gerestaureerd in de vorm en de stijl van het pand zoals die eind vorige en begin deze eeuw zich voor deden. Tot op zeer hoge leeftijd was Fien de Jong een op merkelijke persoonlijkheid, niet alleen door zijn lange slanke en kaarsrechte gestalte, maar ook door het feit dat men hem, toen hij de tachtig al was ge passeerd, nog op de fiets kon tegenkomen op mooie dagen, wanneer hij genoot van landschap en bebou wing in Beemster en Eilandspolder. Helaas hebben zijn vrouw en hij maar kort mogen ge nieten van hun nieuwe "home" in de "Mieuwijdt", maar wanneer men, zoals Fien de Jong tot bijna het laatst toe van een goede gezondheid en levendige in teresse blijk kan geven, dan kan men het verschei den eer beschouwen als een kosmisch gebeuren dan als een tragisch heengaan uit dit leven. De besturen van Stichting Museum "In 't Houten Huis" en de Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp gedenken hem met ere. FILMAVOND Woensdag 16 november houdt onze vereniging een film avond in Het Rijper Huis. Er zullen films worden ver toond over de Eilandspolder, (Zaanse) molens, stads archeologie en monumentenzorg. Noteert U die avond alvast? U bent van harte welkom. Aanvang 20. 00 uur.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 4