1 piN MEMORIAM A Zondag 24 juli overleed op 91-jarige leeftijd ons lid van verdienste Gerben de Jong, in "de Mieuwijdt", waar hij dit voorjaar zijn intrek had genomen. De heer De Jong, in de wandeling beter bekend als "Fien" de Jong, was vorig jaar, ter gelegenheid van zijn 90e verjaardag, benoemd tot lid van verdienste op grond van hetgeen hij heeft betekend voor de ge meente als amateur-historicus en als mede-initia tiefnemer tot de restauratie en inrichting tot museum van "Het Houten Huis". De heer De Jong was afkomstig uit de Beemster. Hij vestigde zich in 1921 als aannemer in De Rijp, werd er voorzitter van de katholieke middenstandsvereni ging, lid van de gemeenteraad en, in latere jaren secretaris van het parochiekoor, waarin hij ook ac tief lid was gedurende een lange reeks van jaren. In 1933 werd hij benoemd tot gemeente-opzichter, waardoor een eind kwam aan zijn raadslidmaatschap^ Bij de vrijwillige brandweer bekleedde hij weldra de functie van commandant, totdat hij in 1962 met pen sioen ging. Zijn belangstelling voor de plaatselijke geschiedenis maakte dat hij eveneens een lange reeks van jaren deel uitmaakte van het Oudheidkundig Genootschap, wat zich mèt de VVV beijverde voor de totstandko ming van de historische collectie in het museum. Als gemeente-architect heeft hij zijn sporen nagela ten in de vorm van de vele, vooral na-oorlogsewo ningen met zgn tuitgevels in Graft en De Rijp. Als amateur-historicus publiceerde hij in o. a. "De V Hiernaast en op de binnenkant van de achterzijde de Nderde aflevering van het feestprogramma uit 1874, ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van koning Willem III. Ditmaal de pagina's 5 en 6 van het programmaboekje, met bekende en minder bekende na men van ingezetenen uit De Rijp en Graft. i

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 3