Verkoopt uw A. Molenaar De Rijper chirurgijns rond 1800 lompen, metalen en zolderopruiming aan de Rijp, 291 Degene, die 4 planken, lang 4 M 3A dm. en 1 deur uit pluimveehok aan de Gouw heeft gesloopt, wordt In z'n eigen belang aangeraden dit onverwijld op zijn plaats te brengen Gebr. Slekman VAN DE KNIPSELDIENST Uit de Rijper Courant van G. J. Hoogcarspel dd. zaterdag 16 maart 1946 RECTIFICATIE In het artikel "Jakob Blaauw en het weer in De Rijp", in Een Nieuwe Chronyke.van februari dit jaar, vermeldde ik dat wijlen A. C. Admiraal te Alkmaar mij heeft ver teld dat Jakob Blaauw de barometer deels bij Van Emb- den, deels door Olland zou hebben laten maken. Dit blijkt op een misverstand te berusten. Blijkens een foto van de niet meer aanwezige metaal-thermometerdie Jakob Blaauw had laten aanbrengen boven.de deur van het doopsgezinde weeshuis aan de Tuingracht, was dit instrument door de weegwerktuigenfabrikant Olland te Utrecht vervaardigd. Cor Booy Na de ineenstorting van de oude Republiek, in 1795, en de erop vol gende Bataafse Revolutie vonden op allerlei gebied ingrijpende ver anderingen plaats. Eén van de terreinen waarop de overheid een ac tievere rol ging spelen, was dat van de medische zorg. Eerder noem de ik al de bemoeienis van het bestuur met de pokkenvaccinatie. Daar naast kwam er overheidstoezicht op de kwaliteit van de medici ten plattelande tot stand. In dit artikeltje wordt het werk van deze inspectie besproken voor zover het betrekking had op De Rijp.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 20