15 De ZOMERAVOND vVANDELING op 21 juni is een succes geworden. Ondanks de voetbalkampioenschappen op t. v. namen 48 personen deel aan het evenement, dat - gezien de reacties - voor herhaling vatbaar is op 21 juni 1989. gedoopt. Echt gunstige resultaten met het nieuwe schip bleven uit. Toch moest men blijven vissen, want volgens art. 8 van de statuten moest ieder jaar opnieuw worden vastge steld met hoeveel schepen de haringvangst beoefend zou worden.Bovendien wilde men de wil van de erflater best wel eerbiedigen; Jan Boon jr was nog niet zo heel lang dood, en er waren er wel die hem nog persoonlijk gekend hadden. In een nieuwe poging de uitkomsten van de haringvangst te verbeteren besloten de commissarissen in 1884 de logger te laten bemannen door zeelieden uit Zuidholland. Daar waren de resultaten van de visserij toch beter, de vloot werd daar zelfs uitgebreid. Tijdens het haringseizoen kon de logger in Vlaardingen blijven liggen en alleen 's winters naar De Rijp terugkeren De bemanning van de Rijper schepen bestond namelijk al jaren uit Markers (er was allang geen Rijper meer aan te pas geko men) en deze lieden, aldus de commissarissen, werkten nog op de manier van hun betovergrootouders. De monsterrol van de logger 'De Rijp' zag er in 1883 als volgt uit: schipper Cornelis Dirksz Peereboom Marken stuurmansmaat P. Teerhuis Marken 1e spilloper A. de Jong Marken 2e spilloper JSchenk Enkhuizen 3e spilloper I. Willenbrink Steinfeld 4e spilloper P. Boes Marken wantinnemer (het merk van) Simon Simons Enkhuizen kok Cl. Hülsmann Steinf eld wantstaander P. de Groot Marken bolman E. Peereboom Marken oudste JPeereboom Marken jongste K. Zeeman Marken reepschieter E. Zeeman Marken speereephaalder C. Kaars Marken afhouder Pieter Zeeman Marken

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 17