ZOMERAVOND WANDELING filmavond 16 het Schermereiland zichtbaar maken Het is tevens voor zien van een uitvoerige bibliografie. Voor de liefhebbers van plaatselijke geschiedenis een waardevolle aanvulling in de boekenkast. iD De "monumentencommissie", die van gemeentewege is in gesteld en die een inventarisatie maakt of althans bij de opstelling ervan van advies dient, van de panden in de ge meente die uit architectonisch oogpunt waardevol zijn of uit historisch gezichtspunt als belangrijk kunnen worden aangemerkt, is bij haar rondgang door de dorpen tot ver rassende ontdekkingen gekomen. Die commissie bestaat uit "vogels van diverse pluimage". Ingezetenen van de ge meente, die door hun beroep aanrakingspunten hebben met bouwkunde en architectuur. Hun"ontdekkingen"bestaan hieruit dat bijvoorbeeld De Rijp veel meer aan waardevols heeft dan de grote kerk het raadhuis en de houten gevelschilden en andere 17e eeuwse panden, die de aandacht verdienen. De bouwstijlen variëren van laat-gothisch fct water staats - stijl en Jugendstil. Om hiervan ook de gewone burger een indruk te geven, is het idee ontstaan voor een "zomeravondwandeling" door een deel van het dorp. Iedereen mag daaraan meedoen. Onder leiding van enkele gidsen uit de boezem van onze vereniging gaat men op dinsdagavond 21 juni, te beginnen 19. 30 uur bij "De Witte Ezel", in kleine groepjes een rondwandeling maken door De Rijp's oude kern. Wandel mee en ook U zult verrast zijn over de veelheid en de herkenbaarheid van de bouwstijlen ter plaatse. Voor mavo- en havo-scholieren wellicht aanleiding er op school met een scriptie eens een goede beurt mee te maken'. In plaats van de traditionele najaarslezing staat voor de komende herfst een filmavond op het programma, te hou den in het Rijper Huis, op woensdag 16 november. Dat is nog ver in het verschiet, maar noteert U hem alvast in uw agenda. Er zullen films worden vertoond over o. a. de Ei landspolder, monumentenzorg e. d.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 18