Een leuke anekdote over mijn grootvader las ik enige jaren terug in een stukje van N.K. (Nel Kool) met de titel 'Oost-Graftdijk aan het begin van deze eeuw', welke passage ik letterlijk overneem. - Aan de overkant van de straat (tegenover Maartje Nederveen) woonde de veerman Hoek. Hij had een groot gezin en ook nogal wat aanloop uit het dorp. Hoek hield erg van kaarten, maar hij kon niet zo goed tegen zijn verlies. Dat was echter geen bezwaar, want hij werd toch wel eens weggeroepen om een klant over te zetten en dan zeiden de spelers tegen elkaar: 'Laat vader nou maar weer eens winnen'. Dat werd dan wel geregeld en de oude heer merkte toch niets. Zo gemoedelijk ging dat vroeger. - Tot zover de anekdote. Ja, grootvader Freek was wat mopperig. Misschien kwam het door de band die hij droeg om een breuk weg te duwen. Of door een vermeend kankerplekje op z'n wang welke hij voortdurend met een knoflookkussentje trachtte weg te werken. Toch al met al een goede inborst zoals ik hem heb gekend. Tenslotte kan ik het als amateur genealoog niet nalaten de afstammingslijst van de vooromschreven personen weer te geven. Het is slechts een deel van een uitgebreide stamboom met voornamelijk Westfriese takken. Afstammingslijst vooromschreven Hoeken I Dancquert Hoeck 1670-1716 huwt Knier Pieters n Pieter Hoek 1700-1765 huwt Ariaantje Ariens ni Aricn Hoek 1730-1777 huwt Marijtje Manshanden IV Cornelis Hoek 1773-1813 huwt Aaltje Redeker V Arie Hoek 1800-1848 kledermaker huwt Jannetje Schaap Uit dit huwelijk 8 kinderen waaronder: - Cornelis, zie VI a; - Gerardus, zie VI b; - Frederik, zie VI c.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 12