1 TENTOONSTELLING VOORJAARSLEZING .HIERNAASThet titelblad, in reproduktie, van Dit nummer is voor het overgrootste deel gewijd aan de bodemvondsten die in de afgelopen jaren zijn gedaan langs de Gouw, in de Eilandspolder. Met name Peter Eggers.lid van onze vereniging, heeft daar pionierswerk verricht op archelogisch gebied. Het wetenschappelijk onderzoek wat daarna is gevolgd vindt zijn weerslag in onder meer deze aflevering van onze "Chronyke" en in de tentoonstellingdie van 2 april tot 5 juni a. s. in het Rijper Museum wordt ge houden. Bodemvondsten, kaarten en fotomateriaal geven er een indruk van de middeleeuwse bewoning langs de Gouw. Dinsdagavond 1 9 april a. s. komt de heer C. Pronk uit (Vassenaar onze voorjaarslezing verzorgen. Het onderwerp is "hand- en huismerken". U kent ze vast wel: die tekens in de vorm van zandloper- en wolfsangel-achtige figuren, of een 4 met allerlei uitsteek sels of aanhangsels en nog tal van andere variëteiten. Men treft ze aan op zeer oude grafzerken, maar ook in de ramen van de grote kerk in De Rijp op-eude gereedschappen, ge velstenen enz. enz. Lange tiid eigenlijk veronachtzaamd. De heer Pronk zal ons duidelijk maken dat dat onterecht was, omdat hand- en huismerken interessant historisch verzamel-materiaal vormen, als oud cultuurgoed. 19 april in Het Rijper Huis, aanvang 20. 00 uur. ^een feestprogramma ter gelegenheid van het regeringsju bileum van koning Willem III, zoals dat in Graft en De Rijp werd gevierd. De andere zijde van het blad vindt U afgedrukt op de binnenkant van de achterzijde van de omslag. In de komende nummers van de "Chronyke" zullen we steeds op die manier de achtereenvolgende pagina's van het acht bladzijden tellende programmaboekje reproduceren. Interes sante stof, vanwege de kijk die we erdoor op de feestviering krijgen, maar vooral ook door de zeer vele namen van de toenmalige Grafters en Rijpees, die er in worden vermeld.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 3