Jakob Adriaanszoon, veearts zonder praktijk Jakob Blaauw werd geboren als zoon van Adriaan Blaauw en Maartje van Petten, te Graft Noordeinde, op 7 maart 1823. Hij was het eerste kind van het echtpaar, dat na dien nog tien kinderen kreeg. Van die kinderen zijn drie zeer jong overleden. Er was een tweeling bij. Jakob heeft aan de rijkskweekschool te Utrecht gestudeerd voor veearts, wat hij ook schijnt te zijn geweest. Of hij zijn beroep ooit heeft uitgeoefend, is zeer onwaarschijn lijk. Zijn kleinzoon Maarten Admiraal heeft meegedeeld dat hij zijn grootvader steeds in een hoekje van de kamer heeft zien zitten bezig met gedichten schrijven. Jakob heeft namelijk zijn laatste jaren doorgebracht bij of in het huis van zijn schoonzoon Klaas Admiraalboom kweker in De Rijp. Jakob heeft zijn beroep waarschijn lijk niet hoeven uit te oefenen, doordat hij een vrouw trouwde die rijk of zelfs zeer rijk was, namelijk Trijntje Jantjes, met wie hij op 13 juni 1852 in het huwelijk trad. Zij was geboren op 6 maart 1817 te De Rijp, als dochter van Cornelis Jantjes en Cornelia Houtman. Ze overleed in De Rijp op 28 september 1875. Jakob overleed in De Rijp op 5 maart 1898. r Jonge dichter Bij Jakob openbaarde zich al op jeugdige leeftijd de drang tot dichten. Zijn grootmoeder Guurtje de Vries overleed op 11 maart 1834. Op dit overlijden maakte hij een v gerig gedichtje; ongebruikelijk voor een jongen van 11 jaar. Toen hij examen deed voor veearts deed hij dat - v olgens mededelingen van Maarten Admiraal (1882 - 1 976) op rijm. Behalve als dichter was Jakob ook vaardig in de knipsel kunst. Ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van zijn ouders maakte hij een knipselstuk wat in het bezit is van Jacob Adriaan Admiraal, zoon van Maarten Admiraal, te Heemstede. Jakob had ook belangstelling in de natuur- en sterrenkunde. Zijn belangstelling in de toen opkomende wetenschappen manifesteerde zich onder andere in het doen aanbrengen van de openbare barometer, in de voor gevel van het doopsgezinde weeshuis te De Rijp.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 7