Met leedwezen heeft het bestuur van onze vereniging kennis genomen van het overlijden van onze oud-secre taresse. mevrouw Joep Zonneveld-Smelt, op vrijdag 29 januari jl. Hoewei het algemeen bekend was, dat Joep ongeneeslijk ziek was, kwam haar overlijden toch nog zeer onverwacht. Tot troost voor allen die haar hebben gekend, zij dat haar een lange en moeilijke lijdensweg is bespaard gebleven. Joep was van de oprichting van onze vereniging af, tot eind november 1986 secretaresse van de Oudheidkundige Vereniging, Als zodanig deed zij haar werk zeer nauwge zet. Wij zuilen haar in onze herinnering houden als de ietwat moederliike mede-bestuurster die, als de beraad slagingen in de bestuursvergaderingen een wat al te vrije loop kregen, ons als het ware terugfloot met een beschei den geplaatste opmerking in de trant van: "Jongenswe wa ren gebleven bij. waarna er weer terzake verder kon worden vergaderd. Een groot gezelschap van vrienden en bekenden, onder wie zeer veel ingezetenen van Graft-De Rijp, het college van B. en vV. en een deputatie uit Chalfont-St. Giles (joep was ook de eerste secretaresse van de Twinning Vereniging) heeft haar op woensdag 3 februari jl. de laatste eer bewe zen tijdens ae crematieplechtigheid in "Vestgaarde" te Amsterdam-O sdorp. HIERNAAST een opdracht, een gedichtje en een tekening van Graft anno 1845, gereproduceerd uit een klein boekje wat de veearts Jakob Blaauw Az. in 1845 liet drukken bij vV. Briel te Wormerveer. In dat boekje twee dichtwerkjes. Het ene getiteld "Bedelbrief eener weduwe", het andere "Het Graftermeer". Dat laatste vindt U in originele druk gereproduceerd in deze aflevering van onze "Chronyke", waarin U tevens nader kennis maakt met Jakob Blaauw. Jan Blaauw uit Noordeinde was zo welwillend een en ander ter beschikking te stellen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 3