GLIMLACH VAN 'T VERLEDEN De museumkaart 1988 geeft een heel jaar gratis toegang tot circa 350 musea in Ne derland. Voor uzelf of om cadeau te geven! 7 cies met kerkscheepjes. Zijn daar geen kerkscheepjes (meer)? Daarentegen blijkt met name Noord-Holland rijk bedeeld, met bijvoorbeeld in de St. -Bavo te Haarlem maar liefst 5 modellen. Voor de liefhebbers ongetwijfeld een Toer-In-trip waard. CB PS: het boekje is in de verenigingsbibliotheek opgenomen. Een glimlach van het verleden. Dat leveren de nieuwjaars wensen uit 1930 ongetwijfeld op. Toen ik nog werkzaam was in de redactie van de NNC, spraken we van "de weesgegroet jes", bij wijze van vakjargon. Onze glimlach uit het verleden heeft natuurlijk iets weemoe digs. Niet alleen om de mensen die ze plaatsten en die er nu niet meer zijn, maar ook vanwege de vele winkels en andere ondernemingen, die uit het dorpsbeeld zijn verdwenen. Neem nu zo'n autobusdienst Van der Hoff Ton in Westgraftdijk, de b rand stoffenhandel Volger in Driehuizen, de luxe auto verhuur-inrichting van Molenaar in Graft, Jac. Smit' s ex peditie, ja zelfs de drukkerij van de krant (van Eisma)zelf: allemaal verleden tijd. Al deze pf'jes en gé-ennetjes besloe gen een hele pagina in die krant, van zaterdag 31 december 1932. Dat is welgeteld 55 jaar geleden. Als U ze nu bekijkt en leest en nbg eens napluist, wordt des te duidelijker hoe onze eigen kleine wereld in die 55 jaar is veranderd. Daarom vonden we het de moeite en het papaier waard, ze nu te re produceren. De verhalen komen vanzèlf wel bij U op. Met een glimlach uit het heden. personen tot en met 25 jaar f 12.50 houders van een 65+ pas f 17.50 overige geinteresseerden f 25.00 Daar het museum thans gesloten is kunt u kaarten afhalen bij: C. Mol, Dorpsstraat 25 te Graft; L. den Engelse, Wevershof 73 te De Rijp; O. Brunsting, Rechtestraat 25 te De Rijp. of bestellen door overmaking van het verschuldigde bedrag op bankrekening nr. 84.35.91.684 t.n.v. Rijper Museum, waar na u de kaarten worden toegezonden.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 9