DE PRUT NOTEERT U ALVAST.... De hiernaast afgebeelde tekening "De Prut" is een reproduk- tie van een originele potloodtekening van .Villem Spaarman. Pet originele tekening meet 20 bij 30 cm en is eigendom van de heer S. Visser, Kralingergracht, die hem voor de repro- auktie beschikbaar stelde. "De Prut" is een akker aan de Gouw waar tot ver in de vo rige eeuw de restanten van een zgn. prutkokerij hebben ge staan. Een prutkokerij was een plaats waar de laatste rest jes traan gekookt werden uit het slachtafval van de walvis vangst. Er moeten er tot aan de Napoleontische tijd ver scheidene bij De Rijp hebben gestaan. Betje Wolff klaagt er over in haar geschriften, want dergelijke vorm van nijver heid was allesbehalve overeenkomstig die van een eau de cologne-fabriek. In onze tijd kunnen we zeggen: "De herinnering is gebleven, maar de geuren zijn verwaaid. HET VOLGEND NUMMER verschijnt eind maart (vlak voor Pasen (3 en 4 april). Het zal o. a. een artikel bevatten van de hand van Diederik Aten, over de introduktie van de pokken-vaccinatie in De Rijp, en een artikel over de ver maarde veearts Blaauw uit Graft. Heeft U ook een artikel tje voor dat nummer, dan graag inzenden vóór 1 maart Noteert U alvast: dinsdagavond 19 april houden we onze voorjaarsvergadering. De heer C. Pronk uit Wassenaar zal dan een causerie voor ons verzorgen over "hand- of huis merken". Uiteraard krijgt U t. z. t. een herinnering, maar het kan stellig geen kwaad als U alvast deze interessante avond in uw nieuwe agenda noteert. In februari staat de jaarlijkse ledenvergadering op de agenda, waarvoor U t. z. t. de agenda en de jaarstukken worden toe gezonden. Waarschijnlijk gaan we die avond na het huishou delijke deel kijken naar de prachtige dia' s die wijlen burge meester Dalenberg in onze dorpen maakte. Op 9 januari (zaterdagmiddag) wordt in de Sporthal weer de nieuwjaarsreceptie gehouden, waar onze vereniging ook acte deprésence zal geven. Een beetje anders dan anders, maar dat ziet U zelf wel, want U komt toch óók Tot ziens.'

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 11