Lijnst Tèwis Rogge 1664-1741) hebben doorgebracht. Lijnst Tewis was de grootvader van Trijntje Teeuwis. Een ande re kleindochter van hem was Trijntje Pieters 1737-1 79q). die getrouwd was met Jacob Middelhoven. Bij haar dood in 1799 - haar man was reeds eerder overleden - werd haar boedel in het openbaar verkocht. In het Rijper mu seum bevindt zich de beschrijving van deze zeer imposan te boedel, waarbij men moet nedenken dat de boeken, schilderijen, prenten, wis- en natuurkundige werktuigen apart werden geveild. Een andere Rogge, die wij via Jan Boon jr. leren kennen, is zijn neef Teeuwis Lijnst. Deze werd in 1798, op onge veer 35-jarige leeftijd, onder curatele gesteld, daar hij "een persoon is, zooals bij continuatie ervaren, die wij- nig zielsvermogen bezit, althans geheel buijten staat is, om naar behooren zig zeiver te kunnen bestuuren of des- zelfs goederen te administreeren". Curatoren over de per soon en boedel van Teeuwis Lijnst werden Jacob Lakeman en Jan Boon jr. In het archief van de Maatschappij vinden wij de door Jan Boon jr. keurig bewaarde rekeningen en kwitanties terug (inv. nr. 159). Teeuwis Lijnst hield van mooie kleren en die werden hem niet ontzegd, getuige de vele rekeningen voor hoeden, la ken, bombazijn en zelfs een zilveren horloge. Teeuwis overleed in 1829. De families Boon en Rogge illustreren treffqrrt He vprKon- denheid van De Rijp met de Zaanstreek, de ineenstrenge- ling van familie- en zakelijke banden. Vic Wijnekus Literatuur: J. Rogge, "Het geslacht Rogge te Zaandam". Koog aan de Zaan 1 94h. Het volgende nummer van "Een Nieuwe Chronyke" zal verschijnen omstreeks 10 oktober a. s. Het zal nagenoeg geheel gewijd zijn aan de genealogie j van de Rijper familie Hoek.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 6