DE NAJAARSLEZING LID VAN VERDIENSTE Dinsdag 13 oktober wordt in Het Rijper Huis onze najaars bijeenkomst gehouden. De heer Lagerwey komt dan zijn (uitgestelde) lezing houden over de opgravingen in de Am sterdamse Warmoesstraat en op het Oudekerksplein. De spreker is verbonden aan de archeologische dienst van de gemeente Amsterdam. Hij heeft ons al eens eerder ont haald op een gezellige causerie - met dia's uiteraard - over de archeologie in de hoofdstad. De bijeenkomst in Het Rijper Huis begint 20. 00 uur. U komt toch ook? In april bereikte de oud-gemeente-opzichterde heer G. de Jong, de leeftijd van 90 jaar. De heer De Jong heeft zich tijdens de uitoefening van zijn ambt zowel als daarna steeds beijverd in de studie van de plaatselijke geschiede nis het vastleggen ervan in publikaties en ook op andere wijze plaatsgenoten deelgenoot maken in het belang van het rijke zowel als het arme verleden van De Rijp. Op grond van een en ander heeft het bestuur van onze ver eniging de heer De Jong benoemd tot lid van verdienste van onze vereniging. In de wandeling spreekt men ook wel van "erelid", maar volgens onze statuten kent de vereni ging geen "ereleden", doch "leden van verdienste". Het verschil tussen het een en het ander is dat leden van verdienste geen contributie verschuldigd zijn en ook an derszins geen financiële verplichtingen hebben; ereleden zijn eveneens geen contributie verschuldigd, maar van hen wordt verwacht dat zij desbetreffende verenigingen finan cieel steunen met een bijdrage die het vijf- tot tienvoudige bedraagt van de jaarlijkse contributie. Dat is dus in dit geval niet de bedoeling. De redactie wenst de heer De Jong van harte geluk met de benoeming en hoopt dat hij nog tal van jaren in gezondheid van zijn nieuwe status mag genieten.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 3