Uit de Rijper Courant (van Eisma) van zaterdag 30 april 1933 I >o Kijp. Ver. tot berorderiog tii VreemdelingeBTerkcer. Verleden week werd in café Post een openbare vergadering gehouden, uitgeschreven door het voorloopig bestuur dat zich ver leden jaar hiervoor beijverde. De heer C. L. C. de Boer heet te de aanwezigen welkom en las de concept-statuten voor, waar na hij de vraag stelde of de aan wezigen in beginsel met deze bepalingen konden meegaan. Na dat enkele onderdeelen werden gewijzigd werd met algemeene stemmen tot oprichting besloten. De Voorz. deelde mede dat vanwege de directie der N.Z.H. Tr. Mij erbij B. en W. reeds was op aangedrongen, om het be zoek van buiten naar deze plaats en omgeving te bevorderen en dat mede naar aanleiding daar van deze vergadering werd ge houden. Hoewel de opkomstniet groot was, werd besloten te trach ten een belangrijke uitbreiding aan het ledental te geven. De contributie werd bepaald op f 1 per persoon. De bedoeling is om vooral vreemdelingen te wijzen op de prachtige waterrijke omgeving zoo uitnemend voor visschers- sportde enkele mooie monu mentale gebouwen enz. terwijl er aan herinnerd werd, dat de exploitatie van het vischwater verleden jaar een groot succes is geweest waarvan de gemeen tekas en enkele bedrijven belang rijke voordeelen genoten. Om een en ander te bevorde ren dient reclame te worden ge maakt waaraan het bestuur uit voering zal geven. Als bestuur werd gekozen dé reeds in functie zijnden en verder aangevuld zoodat dit thans be staat uit de heeren C. L. C. de Boer Voorz., P. Hoek, penningm., P. Visser secr., Jb Lakeman, L. Visser, Jb Berk hout, D. Veenman, J. Sassen, A. Büster. Na nog eenige bespreking in 't belang der Vereeniging sloot de Voorz. de vergadering met dank voor de opkomst en toege zegde medewerking. "Een nieuwe Chronyke" verschijnt tenminste vier maal per jaar. Leden van de Oudheidkundige Ver eniging Graft-De Rijp ontvangen het gratis. Losse nummers zijn h f 2, 50 plus eventuele ver zendkosten verkrijgbaar aan het secretariaat van de vereniging Heikeshof 21 - 1483 XE Kopij voor het blad zenden naar het secretariaat of naar Vic Wijnekus, Haringbuis 104, 1483 C W De Rijp. De uitgave van "Een nieuwe Chronyke" wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Stich ting Jan Boon.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 2