BIJ ONS "GOUDEN" MUSEUM 11 zangert" en "de melk was zangerig". Dat laatste als de melk niet echt aangebrand was, maar er net tegenaan. En over melk gesproken: kort na het kalven van de koe kon haar melk niet worden gekookt omdat ze "te liemerig"was (er zat nog teveel biest in). En nu nog wat uit eigen memorie: Mijn vader ging niet op dinsdag maar op dingesdag naar de Purmerender markt. Hij maaide niet met een zeis, maar met de "zen", maar mijn buurman deed dat met de "zein". Mijn moeder zei dat er "kevie" was tussen de buren toen die onenigheid hadden met elkaar. En de kinderen waren "wuiterigals voorbode van slecht weer of harde wind: ze waren luid ruchtig op een ietwat baldadige manier. Kent U deze uitdrukkingen of kent U wellicht andere, nu niet meer in zwang zijnde woorden en uitdrukkingen? Ik wil ze graag nog eens voor U vastleggen in onze Chronyke. Cor Booy De reproduktie van het verslagje uit de Rijper Courant anno 1930 aan de binnenkant van de omslag van dit num mer van ons verenigingsorgaan is voor niet-autochtone Rijpers wellicht curieus, maar het zal hun verder weinig te zeggen hebben. Voor autochtonen van zestig jaar en ouder (en hopelijk ook jonger) zijn daarentegen de namen vooral aanleiding tot een "o ja, die herinner ik me nog best Voor die autochtonen, voor zover aanwezig tijdens de of ficiële opening van de jubileumtentoonstelling van het mu seum, op zaterdag 13 juni jl. was het min of meer een teleurstelling dat in het openingswoord niet werd gerept over de werkers van het eerste uur; althans dat hun na men niet werden genoemd. In het ver slagje van de oprichting van de VVV in 1930 wordt reeds de naam vermeld van de heer J. Sassen. Ook de heer L. Visser komt er reeds in voor. Beiden zijn niet meer in leven, maar zij waren wel mede-pioniers en op richters van het museum, in 1937. In de jaren '50, toen de heer Sassen woonachtig was in de Kerkstraat en dagelijks het oude pakhuis passeerde wat nu ons museum is, kwam hij op het idee dat destijds danig vervallen pand te doen restaureren en tot museum te be stemmen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 13