zou bij de gemeente en bij de Vereniging "Hen- drick de Keyser" interesse bestaan. Omdat de berichten hierover nog erg vaag waren, werd voorgesteld een deel van het Gemeene Wees- en Armenhuis te gebruiken als expositieruimte, mits daarover met de regenten tot overeenstemming kon worden gekomen. Via artikelen in de regionale pers zou de stich ting van het genootschap worden bekendgemaakt, met daarbij het verzoek aan de burgerij om belang wekkende zaken van "vroeger" aan het museum af te staan. De eerste stappen waren gezet. Van de werkers van het eerste uur kan slechts de heer de Jong nog getuige zijn van ons jubileum. Hem komt de eer toe als belangrijkste initiatiefnemer te worden aangemerkt. Voorts heeft hij uit eigen bezit belangrijk bijgedragen aan de collectie, was vele jaren secretaris van het genootschap en fungeerde van 1960 tot 1968 als voorzitter. Het Museum aan de Tuingracht Toen bleek dat van het beoogde pand aan de Tuin gracht een deel van de eerste verdieping beschik baar was werd dit graag geaccepteerd en togen de heren Leguitde Jong en Veldboer enthousiast aan het werk om, weliswaar met geringe middelen, toch een toonbaar geheel te creëren. Een wand moest worden verplaatst, sloten moesten worden aangebracht, er werd getimmerd en geschilderd en de voorzitter zorgde -als directeur van de gasfabriek- voor een gratis aanleg van gasver lichting. Van verschillende kanten kwamen toezeggingen binnen. Onder de geldelijk giften viel een vorste lijk bedrag van f 100,op, geschonken door de Groot-Noordhollandse Levensverzekeringsmij. 4

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 6