Het idee werd opgevat om eens te proberen een wijdere kring van medestanders bijeen te brengen en in die kring de mogelijkheden te bestuderen om ook in De Rijp in deze geest iets van de grond te krijgen. Uit de gemeente was al zoveel waarde vols verdwenen of verloren gegaan; met een geza menlijke aanpak zou wellicht nog veel gered kun nen worden. Als gevolg van dit plan kwamen op maandag 27 september 1937 de volgende genodigden bijeen; C.L.C. de Boer, T.P. van Houwelingen, G. de Jong, N.C. Leguit, G.R.A. Meyer, J. Schouten en P. Veldboer. Notaris Th.R. Luyckx en de heer D. Spaarman hadden bericht van verhindering gestuurd, maar daarbij wel van hun instemming blijk gegeven. Na inleidende besprekingen kwam het gezelschap al spoedig tot het besluit tot oprichting van het "Oudheidkundig Genootschap De Rijp". De heer Meyer, directeur van de Maatschappij tot bevorde ring van Nijverheid, aanvaardde de hem aangeboden voorzittersfunctie en op diens voorstel werd de heer van Houwelingen tot archivaris genoemd. Besloten werd verder om burgemeester van Staveren het erevoorzitterschap aan te bieden. Voor de posten van secretaris en penningmeester zouden notaris Luyckx en de heer Spaarman worden aange zocht. Om de penningmeester aan middelen te helpen werd voorgesteld enige instellingen een bijdrage in de oprichtingskosten te vragen en zouden de leden in eigen kring, ook buiten de plaats, trachten donateurs aan te werven die per jaar minimaal f 1,zouden willen betalen. Tijdens deze eerste bijeenkomst werd ook al ge sproken over een lokatie voor het toekomstig museum. Genoemd werd het pand aan de Middenstraat (nu Jan Boonplein), eigendom van architect A.A. Kok te Amsterdam. Voor restauratie van dit huis - 2 -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 4