EEN GOUDEN JUBILEUM Dit jaar herdenkt de Stichting Rijper Museum het feit dat 50 jaar geleden de eerste stappen werden gezet op het pad dat zou moeten voeren naar een gerichte aanpak van de studie der plaat selijke geschiedenis en het verzamelen en voor het publiek toegankelijk maken van waardevolle herinneringen aan die rijke historie. Dat pad zou een lange en moeizame weg worden, maar met vallen en opstaan is menigeen groot geworden en terugziend op wat achter ons ligt mag met bescheiden trots worden gezegd dat de onderneming levensvatbaar is gebleken, dat er groei in zat en dat er aan belangstelling, zowel in eigen kring als ver daarbuiten, duidelijk is gewonnen. Alles bijeen voldoende reden om er een speciaal nummer van "Een Nieuwe Chronyke" aan te wijden. De pioniers van 1937 Er is vaak maar een klein zetje nodig om een idee dat ergens sluimert tot uiting te laten komen. Bij de feestelijkheden ter gelegenheid van het 325-jarig bestaan van de Beemsterpolder trok de tentoonstelling, die was georganiseerd door het pas opgerichte historisch genootschap Jan Az. Leeghwater, de belangstelling van velen. Naar aanleiding van een bezoek aan deze Beemster tentoonstelling knoopte de gemeenteopzichter G. de Jong een gesprek aan met het schoolhoofd T.P. van Houwelingen. Beiden betreurden het gemi van een dergelijk genootschap en een bescheiden museum in hun eigen dorp, dat op een zoveel rij ker historie kon bogen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 3