Orgels en kerkbanken zijn niet naar de kleine expositiezolder van het Rijper museum terug te halen, wel echter een greep uit de rijke verzame ling bodemvondsten van het Schermereiland. Wij zijn het museum Boymans-van Beuningen erkentelijk voor de mogelijkheid om te bruiklenen. Daar is in goede handen en altijd weer terug te vinden wat in onze omgeving werd gevonden en naar Rotter dam werd verkocht. Men moet er wel een afspraak en een reis voor maken en in een depot duiken, maar toch: het is er! Droeviger is het met stuk ken die geheel uit het gezichtsveld verdwenen, vaak zonder enige vorm van documentatie. Een oproep aan allen is dan ook om mee te helpen het overzicht te bewaren. Het Rijper museum wil graag iets vastleggen in foto en beschrijving, ongeacht wat er daarna met het voorwerp gaat gebeuren. Op de tentoonstelling zijn nog vele andere zaken te zien, die na vele jaren en soms na grote omwe gen weer teruggekeerd zijn: mooi, interessant en vertederend. Alle bruikleengevers en schenkers van harte bedankt De toekomst Het bovenstaande heeft duidelijk laten zien, dat er in en rond het Rijper museum ook in de komende jaren nog heel wat werk gedaan kan en moet worden. Het bestuur en de beheerder zullen zich met enthousiasme inzetten voor hun taken. Als zij daarbij de steun blijven ontvangen van de bewoners van het Schermereiland, zal het Rijper museum een bloeiende toekomst voor zich hebben. L. den Engelse. - 27 -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 29