Over subsidies en bruiklenen Het Rijper museum heeft in zijn bestaan al van vele zijden subsidies ontvangen. Dat is voor een museum niet iets extra's, maar gewoon een levensvoorwaarde. Verreweg de belangrijkste subsi diegever is thans de gemeente Graft-De Rijp, maar in het verleden heeft met name de plaatselij ke V.V.V. zich grote financiè'le offers getroost voor het museum. Wij zijn er hen zeer erkentelijk voor. Daarnaast gaat onze dank uit naar de pro vincie, niet alleen voor het ter beschikking stellen van Toer-in subsidies, maar meer nog voor het instellen van het streekconservator- schap. Door de jaren heen heeft het museum ook kunnen rekenen op een min of meer constante groep donateurs. Naast hun geldelijke bijdragen werd ook hun belangstelling voor museumzaken zeer op prijs gesteld. Naast de geldgevers is er voor elk museum nog een zeer gewichtige categorie personen: zij die iets willen schenken, lenen of verkopen aan het museum. Het aandeel van de bruikleengevers in de collectie van het Rijper museum is relatief groot. De bruiklenen worden door ons met zorg beheerd en ik spreek hier de hoop uit dat wij deze voor het museum veelal essentiële bruiklenen nog tot in lengte van jaren mogen blijven beheren. Het bovenstaande wekt wellicht de indruk dat het het Rijper museum aan niets ontbreekt, maar niets is minder waar. Een goed voorbeeld is de collectie bodemvondsten van het museum, enkele jaren geleden aanzienlijk verrijkt door schenking van een groot deel van de collectie America. Toch is het nog steeds niet goed mogelijk om een representatief beeld te geven van de bodemvondsten van het Schermerei land, een doel waar het museum ook in de toekomst naar blijft streven. Thans worden de bodemvond sten nog als op zichzelf staande voorwerpen ge- - 24 -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 26