eiland tussen Beemster en Schermer. Is het niet aantrekkelijk om je voor te stellen dat er te zijner tijd tussen het Beemster museum "Betje Wolff" en een toekomstig poldermuseum voor de Schermer, het Houten Huis in De Rijp het museum van het Schermereiland zal herbergen? Bij de op stapel staande herinrichting van het Rijper Museum zouden we deze gedachte al in daden om kunnen zetten door meer dan tot op heden het geval is geweest, aandacht te schenken aan Scher- merhorn, Driehuizen en Grootschermer. Samenwerking met de Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp Halverwege de jaren zeventig ontstond binnen het Oudheidkundig Genootschap De Rijp de idee om te komen tot een oudheidkundige vereniging, die met haar leden een aantal aktiviteiten zou kunnen ontplooien waar het Genootschap minder geëigend voor was of in de praktijk gewoon niet aan toekwam. Dit leidde tot het initiatief van een overlegavond in november 1977, waar de idee duidelijk levensvatbaar bleek te zijn. Sinds die tijd is de Oudheidkundige Vereniging Graft-De Rijp opgebloeid en heeft het Genootschap zijn naam veranderd. In de voorbije 10 jaar is er steeds een goede verstandhouding tussen museum en OHV geweest, die wij natuurlijk van harte hopen voort te kunnen zetten. Met name als het gaat om het vastleggen van historisch interessan te zaken (o.a. het boekenbestand en het fotoar chief) hoopt het museum voor de komende jaren op een intensieve samenwerking. - 23 -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 25