voorwerpen door ze in een museum op te bergen hoe belangrijk op zich ook,is definitief voorbij. Wij zijn onze voorgangers museumbestuurders en -beheerders dankbaar voor wat ze allemaal voor elkaar gekregen hebben, maar van ons en van toe komstige generaties wordt ook verwacht dat wij minstens zo veel tijd en aandacht zullen besteden aan het op schrift stellen van het verhaal om de voorwerpen heen, het beschrijven van foto's, prentbriefkaarten, tekeningen etc. en het toegan kelijk maken van de verzameling. Om een goed beeld te krijgen van het verleden dienen we ons daarbij niet te beperken tot deze toch min of meer toevallig samengestelde museumcollectie. Een bredere aanpak ligt voor de hand: een rede lijk compleet beeld van bijvoorbeeld bodemvond sten is alleen maar mogelijk als we ook over beschrijvingen kunnen beschikken van de belang rijkste, zich buiten het museum bevindende verza melingen. Het museum zou derhalve het beschrijven van particuliere verzamelingen kunnen stimuleren, bijvoorbeeld door het beschikbaar stellen van inventarisatiemateriaal en haar eigen kennis en ervaring op dit gebied. Naar een museum voor het Schermereiland In 1937 werd het Oudheidkundig Genootschap de Rijp opgericht. Bij de oprichting van de Oudheid kundige Vereniging werd aan de naam toegevoegd 'Graft-De Rijp'. In de statuten van de vereniging staat al wel als doel vermeld 'de belangstelling voor en de studie van de geschiedenis van het Schermereiland e.o. te stimuleren'! Nu het museum zich bezint op een koers voor de komende jaren, lijkt het een logische keuze om een museum te worden van en voor het hele Schermereiland: een historisch en geografische eenheid, eens een

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 23