architect Cornelis de Jong aangetrokken, die met smaak en deskundigheid de inrichting verzorgde Op vrijdag 17 juni 1960 was het zover dat het museum officieel geopend kon worden. Deze opening werd voorafgegaan door een drukke receptie in het "Stadhuis van Amsterdam". In de pers werd uitvoerig en met waardering aandacht besteed aan de nieuw start in het Houten Huis. Om de inrichting te bekostigen was een lening afgesloten, zodat nu alle financiële zeilen moesten worden bijgezet, reden genoeg om de en treeprijs en het donatietarief grondig te her zien. Veel nieuwe donateurs werden ingeschreven. Van 28 x f 1,00 in 1960 sprongen we naar 61 x f 10,in 1961, maar ook daarmee was de exploita tie niet rond te krijgen. De behoefte aan over heidssubsidie deed zich dringend gevoelen. Het gemeentebestuur werkte dadelijk mee, maar in Den Haag ging dat minder vlot. In 1960 kregen we nul op het rekest; men ging er van uit dat zulke kleine musea eerst maar eens hun bestaansmogelijkheid moesten bewijzen. Dat is dan kennelijk vlug gegaan, want in 1962 werd f 3.000,toegewezen. De tweede start van het Rijper Museum zag er veelbelovend uit. 50 Jaar Rijper Museum Onder deze titel zal ik proberen het restant van de halve eeuw museumgeschiedenis samen te vatten. Anderen zullen in deze Chronyke afzonder lijke episoden of aparte facetten belichten. Op 16 maart 1962 werd het genootschap een stich ting met rechtspersoonlijkheid. Tevens werd het bestuur uitgebreid. Het gebouw werd eigendom van de gemeente; voor penningmeester Appel bete kende dit een pak van zijn hart, omdat de V.V.V. - 9 -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 11