1 ZERKEN IN KERKEN de familie TENSEN „De Telegraaf' bij de abonné's bezorgde; wij hopen dat de abonné's dit niet onopge merkt zullen laten voorbij gaan. "Zerken in kerken". Zo heet de causerie die de heer Van Straalen uit Woudenberg voor ons gaat houden, tijdens de voorjaarsbijeenkomst op dinsdag 21 april a. s. (dinsdag na Pasen). Zoals gebruikelijk wordt de bijeenkomst gehouden in Het Rijperhuis, aanvang 20. 00 uur. De heer Van Straalen die verbonden is aan de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, te Zeist, beperkt zich in zijn voordracht overigens niet tot de grafzerken die in de ker ken worden aangetroffen, maar zal ook bijzondere zerken belichten die op kerkhoven staan. Daarbij zal hij ook ingaan op bijzondere begrafenisgebruiken. Volgens de aanbeveling die we voor deze causerie hebben gekregen van de Oudheidkundige Vereniging te Monnicken- dam, belooft het een zeer interessante en zelfs amusante avond te worden. Deze lezing komt in de plaats van de causerie van de heer Lagerweyover de opgravingen in de Amsterdamse War moesstraat en op het Oudekerksplein. De heer Lagerwey is namelijk tamelijk accuut uitgezonden naar het eiland St. -Maarten voor het verrichten van archeologische werk zaamheden. Zijn causerie houden we tegoed voor 't najaar. Uit de Rijper Courant van zaterdag 30 april 1933: Den lsten Mei a.s. zal het IZVo-jaar geleden zijn, dat De Rijp, April 1933. al 1 2-| jaar geen krant meer bezorgd en dan de abonnees vragen het niet onopgemerkt te laten Moet je wel èrg geduldige abonnees hebben.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 3