N. te Southampton, Hampshireen nogmeervondsten van fragmenten te Plymouth, Devon en Norwich. Vervolgens waren er enkele vondsten op meer dan een dozijn plaatsen langs de oost- en zuidkust en verder tot de Ierse zee en te Dublin in Ierland. Gedurende de laatste tien jaren zijn meer dan 200 exem plaren van slibwerk getekend door David Neal, in hoofd zaak uit de collectie Van Beuningen. Tijdens de lezing door John Hurst op het tweede Rotter dams Symposium, over Noordhollands slibwerk, heeft hij gepoogd een classificatie van de reeds genoemde vor men alsook van de typen decoraties te geven, mede aan de hand van de tekeningen door David Neal. Die classi ficatie van decoraties omvat 7 hoofdtypen: 1 dierfiguren (te onderscheiden in zoogdieren vogels en vissen), 2 menselijke figuren, 3 plantaardige figuren (onder te ver delen in granaatappels, tulpmotieven, distelmotieven, rozen) 4 geometrische figuren (rozetten, dambordmotie ven) 5 heraldische figuren, 6 religieuze ontwerpen, 7 voorstellingen (scenes) zoals met Adam en Eva. Van de onderverdeling van 1dieren, worden de vogels nog weer extra onderverdeeld in duiven, pauwen en hanemotieven. Het bijzondere van de voorbeelden die bij deze poging tot classificatie werden gegeven, was dat er 3 afkomstig wa ren van vondsten te Graft 4 van De Rijp en 28 van Noordeind. (ontleend aan "The Rotterdam Papers II" teksten van lezingen tijdens het Rotterdams symposium "woning en huisraad in de middeleeuwen", maart 1973).

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 7