NOTEERT U ALVAST.. HogerLage r Feest bij de buren Wellicht ten overvloede: dinsdag 24 februari a. s. wordt in Het Rijperhuis de jaarvergadering van onze vereniging gehouden, waarvoor we verwijzen naar bijgevoegde agenda. Zondagmiddag 3 mei wordt voor leden van onze vereniging een rondleiding door oud-Alkmaar gehouden, verzorgd door leden van onze zustervereniging "Oud-Alkmaar Een opgave-formuliertje volgt te zijner tijd, uiteraard met nadere gegevens. De rondwandeling begint half 2 bij de grote kerk. De najaarsvergadering van onze vereniging is gepland op dinsdag 13 oktober in Het Rijper Huis. De heer Van Straalen van de rijksdienst voor de Monumentenzorg is bereid gevonden die avond zijn zeer interessante en onder houdende causerie te houden over grafstenen en begrafenis- gebruiken. Deze lezing is ons van harte aanbevolen door de vereniging "Oud-Monnickendam"die er al eerder mee kennis heeft gemaakt. Het bestuur heeft in zijn vergadering van 15 januari jl. besloten de prijs van extra prenten op f 7,50 te stellen. Dit geldt zowel voor de nieuwe kerstprent (1986) als voor de oudere uitgaven, waarvan er nog enige in voorraad zijn. Tegenover deze noodzakelijke verhoging staat dat voor extra exemplaren of losse nummers van onze "Chronyke" niet meer f 5, maar slechts f 2 ,50 berekend hoeft te wor den nu dit in eigen beheer kan worden gedrukt. Dit jaar vieren "de buren" over de ringvaart het heug lijke feit dat het Beemstermeer 375 jaar geleden in een polder was veranderd. We zullen er ongetwijfeld meer van horen. Ook aan de overkant van het Noordhollands kanaal maakt men zich op voor een jubileumfeestje. Het "Heerenhuis" te Spijkerboor beleeft namelijk dit jaar z' n 200e verjaar dag. Er zijn plannen dat te vieren met onder andere een openluchtspel, op de nationale monumentendag, zaterdag 12 september.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1987 | | pagina 3