7 Wie weet er meer van Jan Tensen enz ij n ezel Gaarne roep ik de hulp in van de lezers van de Nieuwe Chronyke, bij mijn stamboom-onderzoek. Het gaat om Isaacq Colleman (de Roode). Hij was notaris in Groot schermer (Zuid- en Noordschermer) van 1670 tot 1677. Zijn broer Cornelis en zijn halfbroer Jacob waren in die tijd chirurgijns "tot Rijp". Een andere broerLeendert, vertrok in 1686 naar Jisp. Hem was ondanks een mis stap attestatie verleend. Hun vader was Lubbert, die in 16 16 schout in Grootscher mer was. Een bijzonderheid is dat enkele mensen met de achter naam Collis plotseling Colleman heetten. Mogelijk is dat gebeurd onder de invloed van de familie van de moe der van Isaacq, Trijn Verwielen afkomstig uit de Zui delijke Nederlanden. Daar kwam de naam Colleman al eerder voor. Ik heb bij mijn onderzoekingen veel steun gehad aan het onderzoek van de heer H. Kollis uit Bergen. Niettemin wil ik graag meer over de Collemannen weten. I. Bus Linnaeusstraat 20 1973 RX IJMUIDEN tel. 02550-12212 "Jan Tensen woonde op de Buurtjes" vermeldde 'n vo rige "Chronyke". Maar: "Dat klopt niet. Hij woonde aan de St-Jacobsbuurt" luidde een reactie uit Katwoude. Nadere informatie had alsuitkomst dat de waarheid in het midden lag. De familie Tensen heeft zowel op de Buur tjes als aan de St. -Jacobsbuurt gewoond. Jan Tensen en zijn vrouw Grietje Joosten waren afkom stig van Grosthuizen. Eerlijk, maar straatarm. Deson danks opgeruimd van aard. Ze hadden vier kinderen: Grietje en Betje, Hans en Huib. Allevier inmiddels ook al overleden. Huize Tensen op de Buurtjes stond zo'n 55 h 60 jaar geleden ongeveer op de plaats waar nu de bungalow van Bram Molenaar staat. Er stonden daar des tijds 2 dubbele woningen achter elkaar. Naar de kant van het Vlaander woonden de families Tensen en Cor Alles

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 9