Opsporing verzocht 1 Veel heil en zegen in1987 Dat wensen we U van harte toe. Maar omdat dit slechts een papieren wens is hopen de besturen van de oudheid kundige vereniging, van het museum en de redactie, van de Nieuwe Chronyke die wens nog eens persoonlijk over te doen tijdens de nieuwjaarsreceptie in de sporthal op zaterdag 3 januari a. s. Mogen we ook U daar begroeten? In de afgelopen vijftig jaren zijn heel wat mooie en his torisch interessante voorwerpen uit Graft en De Rijp terecht gekomen in allerlei andere plaatsen, tot zelfs in het buitenland toe. Daarbij kan gedacht worden aan te gels (zoals het bekende tegeltableau dat zich nu in Green- wich bevindt), bodemvondsten (zoals majolica kras- en slibwerk), versieringen van huizen en kerken (bijvoor beeld glas-in-lood ramen, deuren) tot zelfs zeer grote voorwerpen als kerkbanken en kerkorgels. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Rijper Museum in 1 987 wil het bestuur zoveel mogelijk van die voorwerpen weer naar De Rijp halen en in het museum tentoonstellen. Voor de grotere zaken zal natuurlijk met een foto of dia moeten worden volstaan. De Kleinere wil len we graag in de zomermaanden tentoonstellen in hun plaats van herkomst. Velen van U zullen weet hebben van een of meer van die zaken die door verhuizing of schenking uit onze dorpen zijn verdwenen. Om een goed beeld te kunnen geven van al deze "verloren voorwerpen", wordt daar thans een zo volledig mogelijke lijst van samengesteld. Als U iets weet van een destijds uit Graft of De Rijp ver dwenen tegeltableau, haardscherm, inktstel, boek, glas paneel, meubelstuk, bodemvondst, kledingstuk, uit hangbord prikslee, stuk gereedschap schilderij of van een ander mooi of historisch interessant voorwerp dan horen we dat graag via een telefoontje of een briefje van U. Rijper Museum, Jan Boonplein 2 1483 BL De Rijp. C. de Gooyer Rechtestraat (naas Fa. Borst) De Rijp tel. 02997- 1852. L. den Engelse, Wevershof 73 De Rijp tel 02997-3044-

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 3