24 moi "HollandgSnger namelijk Johan Hendrik Meyer uit Wennik en Bernardina Heger uit Mettingen. Er werkten in die jaren in de Beemster soms wel 400 "Holland- gënger" op een bevolking van 2500 personen, aldus de Kroniek van de Beemster. Anna Maria Louise Meyer was 12 juli 1825 geboren en overleed 1 februari 1900. Zij liet 5 kinderen na, van wie de vieide gewoonlijk Hein werd genoemd. Zijn of ficiële doopnaam was Johannes Hendrikus, geboren op 19 oktober 1857 te Beemster. Hij overleed 1 mei 1928. Hij was landarbeider van beroep en werkzaam bij P. Poel aan de Westdijk te Beemster. Dinsdags ging hij met de stoomtram naar Furmerend om er op de markt met het uit- en inspannen van paarden een paar stui vers extra te verdienen. Hij huwde Margaretha Knijn geboren 3 juni 1854 en overleden 16 juli 1896. Uit hun huwelijk werden 5 kin deren geboren, van wie mijn grootvader, Jacobus Hen- dricus de oudste was Hij werd geboren 26 februari 1884 en overleed 23 november 1970. In 1909 trouwde hij met Antje Germis te Graft. Hun zoon is Hendrikus, geboren 1910 is woonachtig te Schermerhorn. Zijn zoon Jacobus, geboren in 1943, woont te Alkmaar en ook hij heeft inmiddels een zoon, Mike geboren 1980. Bekend in Graft-De Rijp was ook Johannes Oudejans, die op 90-jarige leeftijd overleed. Hij was de vierde van Hein (Johannes Hendricus) en Margaretha Kuijn), en was getrouwd met tante Griet die nu moeiteloos naar de 100 lijkt te gaan. Bekende nazaten van hen zijn de broers J. en C. Oudejans van "Het Stadhuis van. Am sterdam" en ook de auteur H. J. Kaptein. Deze laatste via zijn moeder Lies Oudejans; de twee broers via hun vader Henk Oudejans. Ook Fred Oudejans, de beheerder van de pas herstelde molen G in de Schermer past aan het einde van de rij. Hij stamt af van Cornelis Oudejans de tweede zoon van Hein en Margaretha evenals Hendricus Oudejans te Hilversum aan wiens nasporingen ik de meeste ge gevens voor dit stukje heb ontleend. Waarvoor mijn hartelijke dank. T J F. J. Bommer, De Rijp

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 26