R AFT Bromsnor in Graft Van Pieter Corneiisse naar Oudejans M 23 e Rijp ig komt een hoor Men was mdelin- atuurlijk Lijft een ;er slij st bekijken. Graftdijk van kies - oren in )e Rijp, :rmer en id en 16 oep wa- kerland. de Rij- ct dat er rechtig- Van de geboren, eemster m elders Rekenen dan zijn nno 1919. verras inwoner jn van de sburg In de jaren dertig had Graft nog een eigen veldwachter. Hendriksen heette hij. Een gemoedelijk soort Bromsnor Het was de tijd van het beruchte "rijwielbelastingplaat- je". Een ingezetene van de gemeente die, fietsend in de Graftermeer zonder het verplichte koperen plaatje bij zich te hebben, tot zijn schrik Hendriksen zag naderen per dienstrijwiel, klemde de hand om het stuur om de plaats te bedekken waar "fietsplaatje smeestal waren aangebracht. Maar de diender kende zijn pappenheimers en zei in het voorbijgaan: "Haal je hand maar gerust van het stuur, want ik weet heus wel dat je geen belasting plaatje hebt 7 juni 1744 werd in de Beemster Joannes Oudians ge doopt. Let wel: zijn naam werd geschreven zonder "j". Hij was de zoon van Pieter Corneiisse en Gritie Jans. Zal die naam Jans mede bepalend zijn geweest voor de latere familienaam Oude jans. vraag ik me dan af. Ik hoop er nog eens het antwoord op te krijgen of te vinden. Het beroep van Joannes was landbouwer in later jaren wanneer hij huwt met Grietje van Baar. Zij was gedoopt op 8 mei 1748 te Beemster. Ze overleed 7 februari 1819. Ze was een dochter van Jacob van Baar en Maartje Bakker. Joannes en Grietje hadden 8 kinderen. Joannes overleed 10 januari 1815. Zijn achtste kind was Pieter, wiens familienaam inmid dels als Oudejans werd geschreven. Deze Pieter Oude- jans was 9 november 1799 geboren. Hij huwde Jannetje Tijburg (geb. 1 7-8- 1 793 .overl. 5-1-1864) en ging als landbouwersknecht door het leven.Uit dit huwelijk zijn 3 kinderen geboren. Fieter Oudejans overleed 22 januari 1832. Jannetje Tij burg was een dochter van Jan Tijburg en Antje vVoes- tenburg. Via hun derde kind komen we weer een generatie verder in mijn voorouders. Dit was Jacob Oudejans, geboren 3 maart 1824 te Beemster, arbeider van beroep. Hij overleed 9 oktober 1880 te De Rijp. Hij was getrouwd met Anna Maria Louise Meyer, dochter van Duitse

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 25