18 van belang, want ook hij blijft weer in Noordeinde wonen, eveneens als touwslager, maar ook als koopman en land man, hetgeen duidt op een achteruitgang in de touwslagerij Adriaan Jacobszoon huwt in 1821 te Graft met Maartje van Petten uit De Rijp. Zij krijgen 11 kinderen, allen in Noordeinde geboren. Het vijfde kind, Jan geboren in 1828 blijft ook te Noordeinde wonen als touwslager en veehouder. Zijn oudste broerJacob, wordt bekend als veearts in De Rijp. Maar ook op cultu reel gebied en als oprichter van een afdeling van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw doet hij van zich spreken. Een jongere zuster van Jan en Jacob is Klaasje, die bekend was als winkelierster en eigenaresse van een café'tje annex kegelbaan te Noordeinde. Jan Adriaans- zoon trouwt in 1851 met Trijntje van Tiel. Zij sterft in 1857, als zij 3 kinderen hebben. De oudste zoon, Adriaan Janszoon wordt ook weer touwslager, timmer man en veehouder en trouwt in 1874 met Trijntje Kreb uit GrootschermerZij krijgen 3 zonen, allen geboren in Noordeinde. De oudste zoon, Jan trouwt in 1901 met Maartje Frins uit Graft. Hij is naast zijn werk als veehouder actief in zowel de burgerlijke gemeente Graft, als wethouderals in de doopsgezinde gemeente van Noordeinde als kerke- raadslid. Zij krijgen 4 zonen, die allen te Graft het be roep van veehouder uitoefenen. De oudste zoon, Adriaan, trouwt in 1931 te Grootscher mer met Aaltje van Tiel. Ook hij is bekend als kerke- raadslid van de doopsgezinden in Noordeinde. Zij krij gen 4 kinderen, van wie de oudste en de jongste nu, in 1986, nog als veehouders te Noordeinde en te Graft werk- 2aam zijn. De oudste zoon Jan, geboren in 1931 is getrouwd in 1 958 met Elisabeth Janny Hoogland uit Driehuizen. Zij hebben 2 kinderen, Mieke en Adriaan, allebei in Noord einde geboren. De jongste zoon van Adriaan en Aaltje van Tiel, Adriaan (Aad) is in 1970 gehuwd met Trijntje Bakker. Zij hebben 3 kinderen, te weten Marga, André en Jacob en zijn woon achtig in Graft. Zo U ziet is dit een heel relaas van het geboren worden

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 20