De Blaauwen van Noordeinde 17 In het eerste nummer van "Een nieuwe Chronyke" wordt als bestuur sactiviteit vermeld, het bezoek van enkele be stuursleden van de oudheidkundige vereniging aan de "Blaauwendag", een evenement in dat jaar (1983) gehou den, Het was echter al de tweede maal dat een "Blaauwen dag" werd georganiseerd. De eerste maal in 1974, in café Stoop te Graft. De tweede keer in café Oudejans te De Rijp. Vele Blaauwen waren beide keren aanwezig om te beleven dat het geslacht Blaauw al zo lange tijd nauwe banden heeft gehad met speciaal de dorpen Noordeinde en Graft op het Schermereilard. Een kort overzicht van de genealogie Blaauw ziet er als volgt uit: Jan Jansz Blaauw, gehuwd in 1699 met Dieuwer Jans van den Bos. Jan Jansz heeft als beroep lijnslager en is te vens bekend als schepen en vroedschap te Noordeinde. Hun tweede kind, Anna Jans Blaauw, huwt in 1729 met Cornelis Abrahamszoon Smit, scheepstimmerman te Graft. Hij is tevens bekend als diaken en ouderling van de hervormde gemeente. Hun tweede kind Jan. geboren in 1732 als Jan Cornelisz Blaauw (hij heeft de familienaam van zijn moeder gehou den) huwt in 1756 met Neeltje van Assum. Het feit dat Jan Cornelisz de naam Blaauw van zijn moeder mee krijgt komt waarschijnlijk doordat Anna Jansdochter pro deo huwde met Cornelis Abrahamsz Smit. Jan Cornelisz is te Noordeinde bekend als lijnslager, het beroep wat zijn grootvader reeds uitoefende, maar ook het beroep "rolreder" staat achter zijn naam en ook hij is in het be sturen van de gemeente Graft bekend als schepen en vroedschap. In de hervormde gemeente van Graft is hij diaken en ouderling geweest, evenals zijn vader. Jan Corneliszoon en Neeltje van Assum krijgen 6 kinderen die allen te Noordeinde zijn geboren. Het vie rde kind, Jacob, geboren in 1765, blijft in Noordeinde wonen en oefent ook weer het bekende beroep van zijn vader en grootvader uit, namelijk touwslager, maar ook hij is te vens zeildoekwever en grauwdoekfabrikant. Jacob Jans- zoon treedt in 1788 in het huwelijk met Guurtje de Vries, eveneens uit Noordeinde. Zij krijgen 9 kinderen. Hun zesde kind, Adriaan Jacobszoon, geboren in 1799, is hier voor ons

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 19