georganiseerdde rekening met een nadeelig saldo sluit. Dat iladeelig saldo werd voor een deel veroorzaakt door dat het op den 15 Mei j.1. vijfentwintig jaren geleden was toen deze vereenigingwel niet zoo als zij thans georganiseerd is maar meer beperkttot stand kwam. Bestuurderessen meenden dat die herinnering voor de kinderen der beide scholen niet verloren mogt gaan en organiseerden daarom een klein feestje, dat zeker wel lang herdacht zal worden. En zoo zijn wij aan het einde van dit ons jaarlijksch ver slag. Wat de vereeniging van 1854 tot heden werkte hoe in 1861nevens de handwerkschool voor meisjeseen be waarschool ontstondhoe het voorbeeld onzer Yereeniging aanleiding gaf tot het oprigten van dergelijke scholen in on derscheiden naburige gemeenten, hoe veel nut er gesticht is, dat wel niet met guldens en cents is uittedrukkenmaar dat door vele huismoeders in den ambachtstand gezien en onder vonden wordt is van genoegzame bekendheid en daarom gelooven wijdat eene aanprijzing van het lidmaatschap onzer Yereeniging en het nemen van loten, vooral het inzenden van prijzen, onzerzijds, aan ieder weldenkende overbodig zal zijn. De Bestuurderessen der Vereeniging voornoemd. RIJP, 1 Junij 1879. a^i O O O O OOOO OOOO OOOO "f" C oncurr entie Niet alleen door het gemis van de koninklijke steun, ook door toenemende concurrentie kwamen er moeilijkheden voor de verdere exploitatie Op diverse plaatsen in de omtrek waren soortgelijke inrichtingen tot stand geko men. Dit was er oorzaak van dat verschillende bijdragen verminderden of ophielden. De dames troostten zich met de gedachte dat hun initiatief van 27 jaar tevoren ook

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 15