1 NOTEERT U ALVAST... JUBILEUM A.W.N. WEET U WAT? dat op dinsdagavond 24 februari 1987 de algemene ledenvergadering zal worden gehouden. dat op dinsdag 21 april 1987 de heer Lagerwey een inleiding voor onze vereniging zal houden over de opgravingen in de Warmoesstraat en op het Oudekeiks plein te Amsterdam. Zaterdag 25 oktober jl. werd in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden een archeologische dag gehouden Dat gebeurde ter viering van het feit dat de Archeologische Werkgemeenschap Neder land 35 jaar bestaat. Het was voor het eerst dat de Nederlandse amateur-archeo- logie op een dergelijke grootse wijze voor het voetlicht trad. Er waren diverse demonstraties zoals het maken van witte klei-pijpen en men kon er zien hoe in de prehistorie vuurstenen werden bewerkt om er be paalde gereedschappen van te maken Ook restauratie- ïn tekentechnieken en prehistorische weef te chnieken werden er getoond. Deze dag van de archeologie kwam mede tot stand dank zij het Anjerfonds. De Archeologische Werkgemeenschap Nederland telt zo'n 2500 amateur-archeologen. Veel grote en kleinere opgravingen zijn vaak het gevolg hun speurzin. Bij veld ver kenning en e. d. zijn zij het vaak die het eerst archeologische sporen signaleren die dan tot opgra vingen kunnen leiden. Het volgende nummer van onze "Chronycke" zal om streeks 22 december verschijnen, tegelijk met de kerst- prent 1986. In dat nummer o. a. een artikel over pijpe- koppen en over de uitvinding van de vijzelbemaling, in Leeghwater 1 s tijd. Maar. de redactie kan nog wel wat kopij gebruiken. Dus, als U iets hebt te vertellen, stuurt het dan voor 1 december in, naar Vic Wijnekus.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 3