HOERA 14 Busdienst Alkmaar—Grootschermer Graftde Rijp v.v. voor de weeskinderen van Pieter van Lang zaliger. Dit bedrag zou onder de hoede blijven van de weesmeesters tot Jacomijn, Trijntje en Aagte meerderjarig zouden zijn of tot de huwelijkse staat zouden komen. Op 28 mei 1716 echter kwam de weduwe Grietie Dirckx naar de weesmeesters van Graft. Zij vertelde dat zij wegens armoede niet in staat was enige klederen voor haar dochtertjes te kopen, die zij toch zo zeer nodig had den. Zij verzocht enige penningen van de moei (=tante) uit Amersfoort te mogen gebruiken. De weesmeesters reageerden positief en er kon voor f 45 aan kleren wor den gekocht. Agnes Dunselman (met toestemming overgenomen uit "Tussen de Rails", januari 1986). Op de pagina hiernaast de financiële verantwoor ding van de Grafter weesmeesters, voor hun re- retourtje Graft-Amersfoort letterlijk overgeno- van het originele handschrift wat zich in het wees kamer-archief van Graft bevindt, in het gemeen te-archief van Alkmaarinv. nr. ORA 6498. Van de KNÏPSELDIENST uit de Rijper Courant van 16 maart 1946: Naar wij van bevoegde zijde vernemen, hebben de gemeente besturen van de Rijp, Graft en Zd. en Nd. Schermer eene sa- menspreking gehad met de directie van de N.V. Naco, om te komen tot eene hervatting van den autobusdienst Alkmaar— Grootschermer—Gralt—de Rijp v.v. Het resultaat van de bespre king is geweest, dat zoo mogelijk met 2 of 3 weken hiermee zal worden aangevangen. In verband met de te berijden smalle wegen zal de dienst worden onderhouden met smalle autobussen. Het voornemen bestaat een 3-uurs dienst in te stellen, waar van de schoolgaande jeugd even eens gebruik kan maken. Wij loven deze pogingen en verheugen ons met het resul taat.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 16