Alle schoolvakanties voor de oorlog bracht ik bij hen door en altijd weer was dat als jongen uit de stad, (ik woonde toen nog in Zaandam) een belevenis In die jaren is ook mijn belangstelling voor het Schermerei1 and ontstaan als iets vanzelfsprekends. Trijn was een vrouw die voor een mooi school rapport een kwartje gaf en voor een slecht rapport twee kwartjes Eenmaal heb ik haar teleurgesteld, toen ik voor mijn twee kwartjes een mes had gekocht op de Kaas markt in Alkmaar. Messen hoorde je niet te hebben; dat paste niet in haar geweldloze levensovertuiging Het heeft mij ook veel pijn gedaan toen, dat weet ik nu nog. Trijn kon na haar negentigste niet meer lopen en de zuster van het Witte Kruis kwam haar een paar maal in de week verzorgen. Dat gebeurde vroeg in de morgen en dan bleef ik nog even in de bedstee. Door de deuren, die nooit helemaal dicht gingen, kon ik de vrouwen dan zien en horen. Ofschoon wij in onze jeugd een zeer preutse op voeding kregen, heb ik dat nooit gênant gevonden. In april 1944 is overgrootmoeder Trijn na een korte ziekte overleden. Op de foto is ze 92 en buiten op een stoel ge plaatst, voor een foto die toen de landelijke pers haalde. Jan IJ. Molenaar, Leusden OPROBP Wie is bereid gedurende de maanden juli en augustus een of meer zaterdag-of zondagmiddagen van 1 uur tot uur in het museum Jan Boon toezicht to houden? U kunt U opgeven bij de heer M.Vink, Rechtestraat 1^6,tel. 1^-51 16

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 18