hun fijne was bij ons lieten doen. Totdat ze het alleen nog maar voor de oude vaste klanten kon aannemen. En tenslotte helemaal niet meer, toen de zeep op was. In 1942 is ze ermee gestopt. Ze had het bijna veertig jaar gedaan. Het is wel gebeurd dat ze het tegen pink steren zo druk had, dat ze tijdens de pinksterdagen uitgeteld op bed lag. Maar echt ziek is ze nooit geweest. En als ze eens grieperig was, dan nog: ze moest dóórgaan, want er moest geld binnenkomen. Het pensioentje van de PTT was veel te weinig. Na de oorlog kwam het ouderdomspensioen, "van Drees". Toen hoefde ze er niet meer bij te werken. Maar, al ging het vroeger heel wat minder gemakkelijk dan tegenwoordig -bedenk eens: voor al die was moest ze zelf water warm stoken, want een geyser of zo was er niet- ze is uiteindelijk 85 jaar geworden. En een fijne was- en strijkinrichting is er na de hare nooit meer geweest in De Rijp J. 01 denburg VERENIGINGSNIEUWS 15 april 1986 Lezing met dia's door G.Köhne en J. de Groot. "Van over de Beemsterbrug" Plaats: Rijper huis 26 april 1986 Excursie. Onze jaarlijkse excursie gaat dit maal naar de Broeker veiling. Aanvang 13.30 h. 16 okt. 1986 Lezing door Liesbeth Geudeker over het kerkelijk leven op het Schermerei1 and in het bijzonder van de gereformeerden te Graft. Plaats: Rijper huis Betaling contributie De penningmeester verzoekt de leden de contributie te willen voldoen door middel van de bank/giro- acceptkaart. 12

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1986 | | pagina 14