Aan de lezer, Zoals u bekend is organiseerde het bestuur elk jaar in april of mei een excursie naar een uit historisch oog punt interessante plaats. De bestemmingen lagen tot nu toe niet zo ver weg en de deelnemers aan de excur sies bereikten deze voor het grootste deel met eigen vervoer en stelden de open plaatsen in de auto be schikbaar voor leden die wilden meerijden. De reisjes zijn altijd probleemloos en plezierig verl open Voor 1986 heeft het bestuur weer een bestemming op het oog, die, als alles in kannen en kruiken komt, heel goed met eigen vervoer bereikt kan worden. Dan breekt echter de tijd aan, dat wij wat verder weg zullen moeten trekken, om de historische schatten van Nederland te bezoeken en te bewonderen. Dit houdt in, dat de excursies langer zullen gaan duren en dat het wellicht bezwaarlijk wordt nog met eigen vervoer te gaan. Wij zullen dan moeten overgaan tot het huren van een bus. Wie verre reizen doet kan veel verhalen, maar zal ook wat moeten betalen. Van een contributie van 12,50 per jaar kan het bestuur u geen busreizen aanbieden. Wij leven in een tijd, waarin de opiniepeilingen niet van de lucht zijn. Het bestuur vindt het dan ook een goede gedachte om, alvorens tot concrete plan nen over te gaan, eerst de gevoelens van de leden t.a.v. busreizen, tijdsduur, kosten enz. te peilen. Wij zullen dan ook in de loop van 1986 op dit onder werp terugkomen. Tenslotte een verzoek van de archiefcommissie: Zijn onder u, die foto's hebben van het vroegere brand weerhuisje op het Langebrugspad en van de muziek tent van "Kunst na Arbeid", die achter "Het Rijper Wapen" stond? Zo ja, wilt die dan even uitlenen aan de vereniging voor het maken van een afdruk? Uw reacties graag aan: J. Oldenburg, Tuingracht 14, De Rijp. Tel.: 3577. HET BESTUUR

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1985 | | pagina 3