Donderdagavond 13, Vrijdag 14 en Zaterdag 15 September'45 BEVRIJDINGSFEEST te de Rijp. Donderdagavond jl. kwam het Oracje-Comité bijeen in calé Lenferink. Notaris Luijckx, voorz., opende, en verzocht na een korte inleiding, den aanwezigen ter eere van de gevallenen zich een moment van hun zeiel9 te verheffen en hen in stilte te herdcnVen. Bnrg, v. Staveren was wegers ziekte verhinderd aan wezlg te zijn. Besloten werd de feesten te houden in de Rijper Kermisweek op bovengenoemde dagen. Het navolgende voorloopige programma werd opgesteld: Donderdagavond: offieieele plechtige herdenking door de plaatselijke geestelijkheid van alle gezindten In vermoedelijk in de Ned. Herv. Kerk. Mede werking zal het R.K. Kerkkoor verleenen. Na afloop massa-zang op de Dam door de Zangvereeniging „Voorwaarts'' met medewerking van vele ingezetenen. Vrijdagt 7 uur des morg. reveille om" uur door het muziekkorps .Kunst na Arbeid". Des morgens: Kinderspelen voor de II. der belde scholen totongev. 9 jaar. Des mlddag9: optocht, waarbij alle mogelijke versierde voertuigen ver wacht worden. Des avonds: concert op de Dam door het muzlekkoips, ter wijl dan tevens dansgelegenheid zal zijn In, alweer vermoedelijk, een groole danstent op het AVV-terreln. Zaterdag: des morgens kinderspelen voor de oudere II. van beide scholen. Des middags: Volksspelen voor volwassenen en 's avonds gecostumeerd bal in de danstent. Dit programma Is voor wijziging vatbaar. Geldprijzen zullen beschikbaar gesteld worden. Het comité wekt voorts de bewoners op de gevels van hun huizen en de gehele buurt een prachtig feestelijk aanzien te geven. Men doe dit zelf ln-zlja eigen buurt. WaarschiinlijJk, worden hiervoor ook prijzen beschikbaar gesteld. Tevens zal een étalage- wedslrijd gehouden worden. Ook daarvoor dus het beste beentje voor.Ver der worden ook hier pogingen in het werk gesteld, de kinderen Ie Iracleren, de Ingrediënten daarvoor zullen gevraagd worden aan welwillende grote firma's en gaarne houdt het werkcomité zich aanbevolen voor zulke giften in natura van die ingezetenen, die dit missen kunnen. In de komende week zal door de comilé-leden met lijsten een geldelijke bijdrage gevraagd worden, want zonder geld kan het niet. Nu we er hier zo goed afgekomen zijn, hebben we voor dit bevrijdingsfeest ook wel wat te missen, nietwaar? Al met al hopen we, dat de Rijp In opgeweklheld en eensgezindheid zijn bevrijding uit de ban van druk recht feestelijk zal vieren, en dat allen bleraan hun aandeel zullen geven.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1985 | | pagina 11