32 zou gevormd worden door een allegorische optocht. De rederijkerskamer "Erica" (een soort toneelvereniging) maakte er een spectaculair geheel van, historisch goed gedocumenteerd, met niet minder dan 89 deelnemers. Het programma (afgedrukt in dit blad) en ook de routebeschrijving be hoeven geen nadere toelichting; mogelijk is dat wel het geval bij de identiteit van de commissarissen "tot regeling van den trein". A.P.Geerke was de bekende handelaar in koloniale en grutterswaren, historisch goed onderlegd. De grutterij stond aan het Oosteinde. J.Hop was waarschijnlijk schipper van beroep. In de 19e eeuw waren er verschillende schippers in De Rijp woonachtig met deze achternaam. G.Fraay had een bakkerij in de Rechte- straat, waar nu grillbar "De Ark" is ge vestigd. Na bakker Fraay woonde hier Sparnaay. Jb Appel was drogist en handel de tevens in carbolineum, teer, pek en harpuis. Hij had winkel en pakhuis vlak bij bakkerij Fraay. Café Cambrinus was daar nog tussen. In 1900 zijn genoemde percelen op dezelfde dag afgebrand. Tenslotte P.C.Mussert. Deze was een jaar tevoren in De Rijp komen wonen als directeur van de werkinrichting van de "Vereniging tot werkverschaffing aan be- hoeftigen in De Rijp", (zie H.Kaptein "Armenzorg in de aanslag"). Al weken tevoren was in de landelijke dagbladen veel aandacht besteed aan de herdenking Deze aandacht kwam echter al spoedig terecht in een sfeer van verhitte discussies en heftige polemieken. De katholieken

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1985 | | pagina 14