3 eigenlijk de dochter des huizes. Ernaast, op de hoek, woonde vrouw Bus. Eigenlijk woonden er twee vrouwen in dat huis. De ene leed aan toevallen. Dat was dus het huis op de hoek van het Nieuwland, waar wijlen Bertus de Lange heeft gewoond. Naar hem heet het nu nog de Albertushof; een geintje van onder andere Thijs Schipper, toen Bertus 25 jaar lid was van het katholiek parochiekoor. Aan de overkant van het straatje woonde in mijn jonge jaren de oude Siem Hoek. Hij was schapenslager. Zijn schapenvlees ging naar Engeland. Maar hij slachtte ook wel kal veren. Je kon bij hem "een stelletje" kopen: een hartje, een niertje en een tong, te- samen voor zeven stuivers Bij slager Hoek was altijd wel wat te doen. De "strontdotten" van die schapen moesten gespoeld worden. Daar was Kaddes altijd bij. En aan Japie Swabie, die ongelukkige jongen, vroegen ze: "Moet je een dot in je mand?" En dat deed'ie dan.... In dat zelfde hoekje was ook nog een sloot je. Dat is er nu niet meer, maar je kunt aan de ligging van de tuinen en zo nog wel zien waar het geweest is. In dat slootje lagen altijd de darmen en ander slachtafval. Mijn vriendin is er een keer in gevallen. Lekker ruiken? Nou, réken maar! In het plantsoentje, tussen het Nieuwland en de Lievelandsbuurtwaar nu die nieuwe huisjes staan, had je vroeger ook een rij huisjes. In het eerste woonde Ramkema. Hij was sigarenmaker. Dan Siem van der Heijden, de slager ja, die later aan de sloot langs de Zuiddijk woonde. Hij woont er nu nog, temidden van de nieuwbouw. Naast Van der Heijden had je Mart Alleman en aan de onderkant, waar nu de zogenaamde vrijgezellenhuisjes staan, waar Hoedje

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1984 | | pagina 5