17 zijn sonder op het Regthuys te Graft te trouwen door mij, pastoor Bono, naa het eynde van den Godsdienst openbaar voor de gemeente in den huwelijken staat bevestigt "(volgen de namen). Dit herhaalt zich op 31 mei van hetzelfde jaar, maar nu greep het gemeentebestuur ken nelijk in, want de pastoor schrijft er bij: "dat de gehuwden weederom opgeroepen zijn door Municipaliteit en door deselve op nieuws volgens civiel huwelijkscontract bevestigt naa 3 roepen van het Raadhuys.". In diverse verslagen wordt in deze jaren melding gemaakt van de bouwvalligheid van de oude schuilkerk. Er zou een nieuwe gebouwd, of tenminste zeer kostbare reparaties aan de bestaande uitgevoerd moeten worden. Er gingen echter stemmen op om een nieuwe kerk met pastorie te bouwen in De Rijp. In de loop der jaren was n.1. het aantal katholieken te De Rijp zó toegenomen dat dit verreweg het aantal van de andere dorpen overtrof De Statie verplaatst^ Tal als In De Rijp vormde zich een coimissie die de bouw van de nieuwe kerk zou voorbereiden, ngen- bestaande uit de burgers Hendrik Poppen, j- Dirk Verduyn en Bart Kolk. ndten; t Van de Schout, Jan Heines, werden in maart zijn. 1804 voor een bedrag van 1400 gulden enkele t huizen en het pakhuis "de Vuurtoren" gekocht e aan de noordzijde van de Rechtestraatbe- ke westen de Dam. Deze huizen werden gedeeltelijk afgebroken ari en verbouwd tot kerk en pastorie. De kerk kreeg een lengte van 80 voet. Van de oude id kerk te Noordeinde werden overgebracht de

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1984 | | pagina 19